Bourns Inc. CAY16-621J4LF
CAY16-621J4LF picture photo
Mfg. Part Number
CAY16-621J4LF
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 620 OHM 1206
Datasheet Download
CAY16-621J4LF.pdf
Availability of CAY16-621J4LF
QUANTITY
CAY16-621J4LF Order Process
Ship out your order
Specifications of CAY16-621J4LF
Internal Part NumberEIS-CAY16-621J4LF
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)620
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CAY16-621J4LF
Related LinksCAY16-, CAY16-621J4LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CAY16-621J4LF Details Description
Related parts for CAY16-621J4LF
RES ARRAY 5 RES 68K OHM 10SIP datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 56.2KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 66.5 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 15VIN 9VOUT SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 12POS SKT datasheet.pdf
BASIC SWITCH datasheet.pdf
ENCLOSED SWES E6TOP ROLLER ARM datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS IN-LINE SLDR datasheet.pdf