Bourns Inc. CAY16-6802F4LF
CAY16-6802F4LF picture photo
Mfg. Part Number
CAY16-6802F4LF
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 68K OHM 1206
Datasheet Download
CAY16-6802F4LF.pdf
Availability of CAY16-6802F4LF
QUANTITY
CAY16-6802F4LF Order Process
Ship out your order
Specifications of CAY16-6802F4LF
Internal Part NumberEIS-CAY16-6802F4LF
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)68k
Tolerance±1%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CAY16-6802F4LF
Related LinksCAY16-6, CAY16-6802F4LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CAY16-6802F4LF Details Description
Related parts for CAY16-6802F4LF
RES ARRAY 4 RES 82K OHM 2008 datasheet.pdf
JUMPER-H1501TR/A2015W/H1501TR 12 datasheet.pdf
IC FLASH 8MBIT 90NS 48TSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS 0.4MM SMD GOLD datasheet.pdf
IC FLASH 4GBIT 48TSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156" datasheet.pdf
DIODE ZENER 10V 500MW SOD80 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 28V 200W datasheet.pdf