Bourns Inc. CAY16-680J4LF
CAY16-680J4LF picture photo
Mfg. Part Number
CAY16-680J4LF
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 68 OHM 1206
Datasheet Download
CAY16-680J4LF.pdf
Availability of CAY16-680J4LF
QUANTITY
CAY16-680J4LF Order Process
Ship out your order
Specifications of CAY16-680J4LF
Internal Part NumberEIS-CAY16-680J4LF
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)68
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CAY16-680J4LF
Related LinksCAY16-, CAY16-680J4LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CAY16-680J4LF Details Description
Related parts for CAY16-680J4LF
CONN HOUSING 2POS .100 W/RAMP datasheet.pdf
RES 8.87 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEADER OPEN SLDRCUP .600 24POS datasheet.pdf
IC SWITCH BUS FET QUAD 14-TSSOP datasheet.pdf
MASTIC PAD VINYL 6.5" X 4.5" datasheet.pdf
CABLE MOD FLAT 6COND SILVER 14' datasheet.pdf
KIT CLOUD XBEE WI-FI S6B datasheet.pdf
RELAY SAFETY 4PST 6A 12V datasheet.pdf
BRD MNT PRESSURE SENSORS datasheet.pdf
HI-RES LENS 6MM datasheet.pdf
FUSE 2A 250V FAST C310T AXIAL datasheet.pdf