Bourns Inc. CAY16-681J4LF
CAY16-681J4LF picture photo
Mfg. Part Number
CAY16-681J4LF
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 680 OHM 1206
Datasheet Download
CAY16-681J4LF.pdf
Availability of CAY16-681J4LF
QUANTITY
CAY16-681J4LF Order Process
Ship out your order
Specifications of CAY16-681J4LF
Internal Part NumberEIS-CAY16-681J4LF
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)680
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CAY16-681J4LF
Related LinksCAY16-, CAY16-681J4LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CAY16-681J4LF Details Description
Related parts for CAY16-681J4LF
RES SMD 4.3K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC MONITOR DUAL SUPPLY PREC 8DFN datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 9/16-18UNF 4-20MA datasheet.pdf
FIXED IND 15MH 140MA 48.9 OHM TH datasheet.pdf
CONN TERM FML 18-20AWG CRMP GOLD datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 64POS SIGNAL MOD TIN datasheet.pdf
CAP CER 470PF 100V X5F RADIAL datasheet.pdf
LED EASYWHT WARM WHT 3000K 2SMD datasheet.pdf
MICRO 9 F 36" YEL JACKS LP datasheet.pdf