Bourns Inc. CAY16-824J4LF
CAY16-824J4LF picture photo
Mfg. Part Number
CAY16-824J4LF
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 820K OHM 1206
Datasheet Download
CAY16-824J4LF.pdf
Availability of CAY16-824J4LF
QUANTITY
CAY16-824J4LF Order Process
Ship out your order
Specifications of CAY16-824J4LF
Internal Part NumberEIS-CAY16-824J4LF
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)820k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CAY16-824J4LF
Related LinksCAY16-, CAY16-824J4LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CAY16-824J4LF Details Description
Related parts for CAY16-824J4LF
RES SMD 1.65K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 48KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 32LQFP datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS .100 SGL R/A PCB datasheet.pdf
CONN MINI PCI EXPRESS 76POS SMD datasheet.pdf
CAP CER 0.68UF 25V X8R 1206 datasheet.pdf
PMI IND STOVEPIPE SUB MINI T-2 datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 EXTEND 216PO datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE SKT datasheet.pdf
CRYSTAL 36.000 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf