Bourns Inc. CAY16-824J4LF
CAY16-824J4LF picture photo
Mfg. Part Number
CAY16-824J4LF
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 820K OHM 1206
Datasheet Download
CAY16-824J4LF.pdf
Availability of CAY16-824J4LF
QUANTITY
CAY16-824J4LF Order Process
Ship out your order
Specifications of CAY16-824J4LF
Internal Part NumberEIS-CAY16-824J4LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesCAY16
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)820k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CAY16-824J4LF
Related LinksCAY16-, CAY16-824J4LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CAY16-824J4LF Details Description
Related parts for CAY16-824J4LF
IC DGTL SW ST-BUS/GCI 100-TQFP datasheet.pdf
OSC XO 50.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
IC POT DGTL 100K 32TAP SOT23-6 datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
OPTOISO 5KV DARL W/BASE 6SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
RES 130K OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf