Bourns Inc. CAY16-910J4LF
CAY16-910J4LF picture photo
Mfg. Part Number
CAY16-910J4LF
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 91 OHM 1206
Datasheet Download
CAY16-910J4LF.pdf
Availability of CAY16-910J4LF
QUANTITY
CAY16-910J4LF Order Process
Ship out your order
Specifications of CAY16-910J4LF
Internal Part NumberEIS-CAY16-910J4LF
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)91
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CAY16-910J4LF
Related LinksCAY16-, CAY16-910J4LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CAY16-910J4LF Details Description
Related parts for CAY16-910J4LF
RES SMD 1.2K OHM 0.5% 1/16W 0816 datasheet.pdf
SURGE SUP 15A 6OUT 4'CORD W/RJ11 datasheet.pdf
PLUG 10POS 0 DEG BLK/BLK 4.0-5.2 datasheet.pdf
IC SRAM 16MBIT 35NS 48MINIBGA datasheet.pdf
TOOL DIE AMPLI-BOND 69066 6AWG datasheet.pdf
CONN HEADER 77POS TYPE C VERT datasheet.pdf
CAP FILM 3900PF 3% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf
CABLE 3COND 18AWG GRAY 5000' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
RES 64.9K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf