Bourns Inc. CAY17-100JALF
CAY17-100JALF picture photo
Mfg. Part Number
CAY17-100JALF
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 10 OHM 1206
Datasheet Download
CAY17-100JALF.pdf
Availability of CAY17-100JALF
QUANTITY
CAY17-100JALF Order Process
Ship out your order
Specifications of CAY17-100JALF
Internal Part NumberEIS-CAY17-100JALF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesCAY17
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)10
Tolerance±5%
Number of Resistors8
Number of Pins10
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CAY17-100JALF
Related LinksCAY17-, CAY17-100JALF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CAY17-100JALF Details Description
Related parts for CAY17-100JALF
CONN HEADER .100 DUAL STR 62POS datasheet.pdf
FIXED IND 82NH 400MA 420 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 2.4 OHM 5% 2W 1020 datasheet.pdf
RES SMD 147K OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 30PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 440VAC Y5V RADIAL datasheet.pdf
IC TOUCH SENSOR 8KEY 32TQFP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf