Bourns Inc. CAY17-472JALF
CAY17-472JALF picture photo
Mfg. Part Number
CAY17-472JALF
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 4.7K OHM 1206
Datasheet Download
CAY17-472JALF.pdf
Availability of CAY17-472JALF
QUANTITY
CAY17-472JALF Order Process
Ship out your order
Specifications of CAY17-472JALF
Internal Part NumberEIS-CAY17-472JALF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesCAY17
PackagingCut Tape (CT)
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)4.7k
Tolerance±5%
Number of Resistors8
Number of Pins10
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CAY17-472JALF
Related LinksCAY17-, CAY17-472JALF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CAY17-472JALF Details Description
Related parts for CAY17-472JALF
CAP ARRAY 0.1UF 25V X5R 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 20KB OTP 52PLCC datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1MHZ RRO SC70-6 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 6A 125V datasheet.pdf
Crystal 2.0000MHz 30ppm 18pF 500 Ohm -20°C - 70°C Through Hole HC49/U datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 5000K 2SMD datasheet.pdf
CONN HSNG RCPT 16POS INLINE SKT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
10MM THREADED CABLE ASSY datasheet.pdf
R/A HDR POWERBLADE datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf