Stackpole Electronics Inc. CB10JB30R0
CB10JB30R0 picture photo
Mfg. Part Number
CB10JB30R0
Brief Description
RES 30 OHM 10W 5% CERAMIC WW
Datasheet Download
CB10JB30R0.pdf
Availability of CB10JB30R0
QUANTITY
CB10JB30R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of CB10JB30R0
Internal Part NumberEIS-CB10JB30R0
PackagingBulk
Resistance (Ohms)30
Tolerance±5%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±300ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 275°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.374" Square x 1.890" L (9.50mm x 48.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CB10JB30R0
Related LinksCB10J, CB10JB30R0 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
CB10JB30R0 Details Description
Related parts for CB10JB30R0
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 48V datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 56VA THRU HOLE datasheet.pdf
IC MONITOR PREC 10-MSOP datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1.2A 8MSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
RES 1.91M OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 3POS INLINE PIN datasheet.pdf
RECEIVER SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
RES SMD 51M OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf