Stackpole Electronics Inc. CB15JBR200
CB15JBR200 picture photo
Mfg. Part Number
CB15JBR200
Brief Description
RES .2 OHM 15W 5% CERAMIC WW
Datasheet Download
CB15JBR200.pdf
Availability of CB15JBR200
QUANTITY
CB15JBR200 Order Process
Ship out your order
Specifications of CB15JBR200
Internal Part NumberEIS-CB15JBR200
PackagingBulk
Resistance (Ohms)0.2
Tolerance±5%
Power (Watts)15W
CompositionWirewound
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±800ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 275°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.512" Square x 1.890" L (13.00mm x 48.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CB15JBR200
Related LinksCB15J, CB15JBR200 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
CB15JBR200 Details Description
Related parts for CB15JBR200
HEATSHRINK POLY 3/16" BLK 100' datasheet.pdf
RES SMD 576 OHM 0.02% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC BUS BUFF TRI-ST QD 14SOIC datasheet.pdf
LED AMBER 5MM ROUND THRU HOLE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
RES 3.88K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 220PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CABLE 16COND 18AWG BLACK datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 32MM datasheet.pdf
CAP ALUM 3.3UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
CONN HDR 32POS 2.54MM T/H GOLD datasheet.pdf
RES SMD 8.2K OHM 0.01% 0.3W 1206 datasheet.pdf