Eaton (formerly Cooper Bussmann) CB181F-100
CB181F-100 picture photo
Mfg. Part Number
CB181F-100
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIRCUIT BREAKER
Datasheet Download
CB181F-100.pdf
Availability of CB181F-100
QUANTITY
CB181F-100 Order Process
Ship out your order
Specifications of CB181F-100
Internal Part NumberEIS-CB181F-100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CB181F-100
Related LinksCB181, CB181F-100 Datasheet, Eaton (formerly Cooper Bussmann) Distributor
CB181F-100 Details Description
Related parts for CB181F-100
SWITCH DIP FLUSH TAPE SEAL 8POS datasheet.pdf
IDC CABLE - AKR26B/AE26M/APK26B datasheet.pdf
RES 15K OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf
HOT AIR SOLDERING STATION datasheet.pdf
CAP CER 100PF 100V X7R 0603 datasheet.pdf
RES 105 OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 60X40X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
CAP FILM 0.039UF 10% 310VAC AXIA datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 11POS PIN datasheet.pdf