Panasonic Electric Works CB1AV-12V
CB1AV-12V picture photo
Mfg. Part Number
CB1AV-12V
Manufacturer
Product Category
Power Relays, Over 2 Amps
Brief Description
CB RELAY 1 FORM A 35A 12V
Datasheet Download
CB1AV-12V.pdf
Availability of CB1AV-12V
QUANTITY
CB1AV-12V Order Process
Ship out your order
Specifications of CB1AV-12V
Internal Part NumberEIS-CB1AV-12V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsGeneral Appl Guidelines
How to Read Date Codes
PCN Obsolescence/ EOLCA,CM,CB,CV Relays Apr/2012
Standard Package50
Category Relays
FamilyPower Relays, Over 2 Amps
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CB1AV-12V
Related LinksCB1A, CB1AV-12V Datasheet, Panasonic Electric Works Distributor
CB1AV-12V Details Description
Related parts for CB1AV-12V
IC REG LDO 5V 1A TO220-3 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
TOUCHSCREEN 12" USB SIDE datasheet.pdf
RELAY RF SPDT 10MA 9V datasheet.pdf
FUSE BLOCK CART 250V 30A CHASSIS datasheet.pdf
TRANS PREBIAS DUAL PNP SMINI5 datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 600V 30A IN LINE datasheet.pdf
Crystal 28.63636MHz 30ppm 12pF 30 Ohm -20°C - 70°C Through Hole HC49/US datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM L-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN PLUG HOUSING 24POS 2.2MM datasheet.pdf