Panasonic Electric Works CB1V-D-12V
CB1V-D-12V picture photo
Mfg. Part Number
CB1V-D-12V
Manufacturer
Product Category
Power Relays, Over 2 Amps
Brief Description
35A TYPE, WITH DIODE , 12V
Datasheet Download
CB1V-D-12V.pdf
Availability of CB1V-D-12V
QUANTITY
CB1V-D-12V Order Process
Ship out your order
Specifications of CB1V-D-12V
Internal Part NumberEIS-CB1V-D-12V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
Category Relays
FamilyPower Relays, Over 2 Amps
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CB1V-D-12V
Related LinksCB1V-, CB1V-D-12V Datasheet, Panasonic Electric Works Distributor
CB1V-D-12V Details Description
Related parts for CB1V-D-12V
IC D-TYPE POS TRG SNGL 16DIP datasheet.pdf
KIT ACCLAIM EMB NETWORK SEC INTL datasheet.pdf
RES SMD 220 OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
CONN HEADER 3POS 7.92MM PCB TIN datasheet.pdf
SENSOR 2000PSIS 1/8 NPT 4-20 MA datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.5VA 28V datasheet.pdf
IC CLOCK SSCG EMI 20-TSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
SCR PHASE CNTL 55A 800V TO247AC datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 10% 6V AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 4POS VERT 3.81MM datasheet.pdf