Stackpole Electronics Inc. CB2JB4R70
CB2JB4R70 picture photo
Mfg. Part Number
CB2JB4R70
Brief Description
RES 4.7 OHM 2W 5% CERAMIC WW
Datasheet Download
CB2JB4R70.pdf
Availability of CB2JB4R70
QUANTITY
CB2JB4R70 Order Process
Ship out your order
Specifications of CB2JB4R70
Internal Part NumberEIS-CB2JB4R70
PackagingBulk
Resistance (Ohms)4.7
Tolerance±5%
Power (Watts)2W
CompositionWirewound
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±300ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 275°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.252" Square x 0.709" L (6.40mm x 18.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CB2JB4R70
Related LinksCB2J, CB2JB4R70 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
CB2JB4R70 Details Description
Related parts for CB2JB4R70
CONN RECEPT 136POS 1MM DUAL SMD datasheet.pdf
SENSOR 100PSI 7/16-20-2B .5-4.5V datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 150W datasheet.pdf
RES 723 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
1MM JMPR LGT 51 TYPE A 29POS datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS 1MM datasheet.pdf
OSC XO 156.25MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
HD 38999 32C 32#23 PIN RECP datasheet.pdf
TV 19C 19#20 SKT PLUG datasheet.pdf
TRANS PNP 80V 2.5A TSMT3 datasheet.pdf