CTS Electronic Components CB3-2C-32M0000
CB3-2C-32M0000 picture photo
Mfg. Part Number
CB3-2C-32M0000
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 32.000MHZ HCMOS TTL SMD
Datasheet Download
CB3-2C-32M0000.pdf
Availability of CB3-2C-32M0000
QUANTITY
CB3-2C-32M0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of CB3-2C-32M0000
Internal Part NumberEIS-CB3-2C-32M0000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesCB3
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency32MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)50mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CB3-2C-32M0000
Related LinksCB3-2C-, CB3-2C-32M0000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
CB3-2C-32M0000 Details Description
Related parts for CB3-2C-32M0000
CONN SPRING 17POS SNGL .137 PCB datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 32QFN datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 35V 20% 2312 datasheet.pdf
SENSOR TRANS TRANSMISSIVE datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 30A TO247AC datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 40POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X12MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
350 TB PLU PLU W/HANDLE datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 1.04A 125 MOHM datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CAP CER 9.4PF 25V NP0 008004 datasheet.pdf