CTS Electronic Components CB3-3I-24M0000
CB3-3I-24M0000 picture photo
Mfg. Part Number
CB3-3I-24M0000
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 24.000MHZ HCMOS TTL SMD
Datasheet Download
CB3-3I-24M0000.pdf
Availability of CB3-3I-24M0000
QUANTITY
CB3-3I-24M0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of CB3-3I-24M0000
Internal Part NumberEIS-CB3-3I-24M0000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesCB3
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency24MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)50mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CB3-3I-24M0000
Related LinksCB3-3I-, CB3-3I-24M0000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
CB3-3I-24M0000 Details Description
Related parts for CB3-3I-24M0000
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES 6.49K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 900MA 170 MOHM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.563" (14.30mm) datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 450V X7T 1812 datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 31MA 47 OHM SMD datasheet.pdf
FIXED IND 120UH 150MA 3.6 OHM TH datasheet.pdf
METRAL 1000 RECEPT datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 5A TO263 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .050" datasheet.pdf