CTS Electronic Components CB3-3I-9M6000
CB3-3I-9M6000 picture photo
Mfg. Part Number
CB3-3I-9M6000
Brief Description
OSC XO 9.6MHZ HCMOS TTL SMD
Datasheet Download
CB3-3I-9M6000.pdf
Availability of CB3-3I-9M6000
QUANTITY
CB3-3I-9M6000 Order Process
Ship out your order
Specifications of CB3-3I-9M6000
Internal Part NumberEIS-CB3-3I-9M6000
TypeXO (Standard)
Frequency9.6MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)25mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CB3-3I-9M6000
Related LinksCB3-3I, CB3-3I-9M6000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
CB3-3I-9M6000 Details Description
Related parts for CB3-3I-9M6000
DIP CABLE - CDP16G/AE16G/X datasheet.pdf
CONN HOUSING 3POS .100 W/RAMP datasheet.pdf
BAG SHLD MET-IN ZIP 18X18 datasheet.pdf
TRANS NPN 60V 5A TO-220 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 23POS STRGHT PINS datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC 5V 100W OUT SMD datasheet.pdf
RES 82.5K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
39 MODII HDR SRST UNSHRD STKG datasheet.pdf
RES SMD 22K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf