Stackpole Electronics Inc. CB3JB1R30
CB3JB1R30 picture photo
Mfg. Part Number
CB3JB1R30
Brief Description
RES 1.3 OHM 3W 5% CERAMIC WW
Datasheet Download
CB3JB1R30.pdf
Availability of CB3JB1R30
QUANTITY
CB3JB1R30 Order Process
Ship out your order
Specifications of CB3JB1R30
Internal Part NumberEIS-CB3JB1R30
PackagingBulk
Resistance (Ohms)1.3
Tolerance±5%
Power (Watts)3W
CompositionWirewound
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±300ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 275°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.315" Square x 0.866" L (8.00mm x 22.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CB3JB1R30
Related LinksCB3J, CB3JB1R30 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
CB3JB1R30 Details Description
Related parts for CB3JB1R30
IC 16BIT D TYPE LATCH 48TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 EXTEND datasheet.pdf
FIXED IND 56UH 6.1A 46 MOHM TH datasheet.pdf
RES 75K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 133 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 18POS SKT datasheet.pdf
IC CLK GENERATOR 160MHZ 20QFN datasheet.pdf
OSC PROG 5NS 20PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP FILM 10NF 20% 400VDC AXIAL datasheet.pdf