Stackpole Electronics Inc. CB3JB27R0
CB3JB27R0 picture photo
Mfg. Part Number
CB3JB27R0
Brief Description
RES 27 OHM 3W 5% CERAMIC WW
Datasheet Download
CB3JB27R0.pdf
Availability of CB3JB27R0
QUANTITY
CB3JB27R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of CB3JB27R0
Internal Part NumberEIS-CB3JB27R0
PackagingBulk
Resistance (Ohms)27
Tolerance±5%
Power (Watts)3W
CompositionWirewound
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±300ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 275°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.315" Square x 0.866" L (8.00mm x 22.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CB3JB27R0
Related LinksCB3J, CB3JB27R0 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
CB3JB27R0 Details Description
Related parts for CB3JB27R0
CAP ALUM 330UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
OPTOISO 5KV OPEN COLL 8DIP GW datasheet.pdf
CONN IDC SOCKET 18POS 2MM GOLD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2SMD datasheet.pdf
IC POE LTPOE++ QUAD PSE 38-QFN datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 410MA 1.8 OHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
IDC SOCKET .100" 50POS datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
RES SMD 150 OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf