Stackpole Electronics Inc. CB3JB39R0
CB3JB39R0 picture photo
Mfg. Part Number
CB3JB39R0
Brief Description
RES 39 OHM 3W 5% CERAMIC WW
Datasheet Download
CB3JB39R0.pdf
Availability of CB3JB39R0
QUANTITY
CB3JB39R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of CB3JB39R0
Internal Part NumberEIS-CB3JB39R0
PackagingBulk
Resistance (Ohms)39
Tolerance±5%
Power (Watts)3W
CompositionWirewound
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±300ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 275°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.315" Square x 0.866" L (8.00mm x 22.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CB3JB39R0
Related LinksCB3J, CB3JB39R0 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
CB3JB39R0 Details Description
Related parts for CB3JB39R0
IC SWITCH SPDT SM8 datasheet.pdf
IC R/S LATCH 3-STATE QUAD 16SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP TANT 0.33UF 35V 20% 1507 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 25W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 698 OHM 1% 10W datasheet.pdf
HERMETIC THERMOSTAT datasheet.pdf
FAN BLOWER 120X32MM 24VDC datasheet.pdf