CTS Electronic Components CB3LV-2C-20M0000
CB3LV-2C-20M0000 picture photo
Mfg. Part Number
CB3LV-2C-20M0000
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 20.000MHZ HCMOS TTL SMD
Datasheet Download
CB3LV-2C-20M0000.pdf
Availability of CB3LV-2C-20M0000
QUANTITY
CB3LV-2C-20M0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of CB3LV-2C-20M0000
Internal Part NumberEIS-CB3LV-2C-20M0000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesCB3LV
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency20MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)12mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CB3LV-2C-20M0000
Related LinksCB3LV-2C, CB3LV-2C-20M0000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
CB3LV-2C-20M0000 Details Description
Related parts for CB3LV-2C-20M0000
JUMPER-H1502TR/A3048B/H1500TR12" datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 100V X7R AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 102K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC DRIVER FET ALT REG 14-SOIC datasheet.pdf
IC GATE NAND 2CH 2-INP US8 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 20A 8-DFN datasheet.pdf
FIXED IND 820UH 2.6A 270 MOHM TH datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 2POS 7.5MM datasheet.pdf
RES 1.62 OHM 3W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
AC FRONT END HEATSINK datasheet.pdf
508 TB PLU PLU DWON/SIDE datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 9V 72W datasheet.pdf