CTS Electronic Components CB3LV-2C-48M0000
CB3LV-2C-48M0000 picture photo
Mfg. Part Number
CB3LV-2C-48M0000
Brief Description
OSC XO 48.000MHZ HCMOS TTL SMD
Datasheet Download
CB3LV-2C-48M0000.pdf
Availability of CB3LV-2C-48M0000
QUANTITY
CB3LV-2C-48M0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of CB3LV-2C-48M0000
Internal Part NumberEIS-CB3LV-2C-48M0000
TypeXO (Standard)
Frequency48MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CB3LV-2C-48M0000
Related LinksCB3LV-2C, CB3LV-2C-48M0000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
CB3LV-2C-48M0000 Details Description
Related parts for CB3LV-2C-48M0000
SWITCH SIDE ACT GOLD 8 SEC 50V datasheet.pdf
TRANS NPN/PNP 45V 0.1A 6TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 5% 1.5W 5025 datasheet.pdf
IC FLASH 512MBIT 55NS 85FBGA datasheet.pdf
IC INVERTER 8-INPUT 20TSSOP datasheet.pdf
SWITCH SPST-NO LFT NO BOSS 30V datasheet.pdf
Crystal 25.0000MHz 30ppm 20pF 50 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 150W datasheet.pdf
FIXED IND 18NH 140MA 2.8 OHM SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 7POS SKT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 4POS SKT datasheet.pdf