CTS Electronic Components CB3LV-2C-8M1920
CB3LV-2C-8M1920 picture photo
Mfg. Part Number
CB3LV-2C-8M1920
Brief Description
OSC XO 8.192MHZ HCMOS TTL SMD
Datasheet Download
CB3LV-2C-8M1920.pdf
Availability of CB3LV-2C-8M1920
QUANTITY
CB3LV-2C-8M1920 Order Process
Ship out your order
Specifications of CB3LV-2C-8M1920
Internal Part NumberEIS-CB3LV-2C-8M1920
TypeXO (Standard)
Frequency8.192MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)12mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CB3LV-2C-8M1920
Related LinksCB3LV-2, CB3LV-2C-8M1920 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
CB3LV-2C-8M1920 Details Description
Related parts for CB3LV-2C-8M1920
CONN TERM BLOCK DIN RAIL WM BG datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 630V X7R 1812 datasheet.pdf
CAP ALUM 2.2UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit datasheet.pdf
CAP FILM 10000PF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf
RES CHAS MNT 44.2 OHM 1% 20W datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS STR DUAL .100" datasheet.pdf
FERRITE CORE datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 19POS 0.30MM R/A datasheet.pdf