CTS Electronic Components CB3LV-2I-10M0000
CB3LV-2I-10M0000 picture photo
Mfg. Part Number
CB3LV-2I-10M0000
Brief Description
OSC XO 10.000MHZ HCMOS TTL SMD
Datasheet Download
CB3LV-2I-10M0000.pdf
Availability of CB3LV-2I-10M0000
QUANTITY
CB3LV-2I-10M0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of CB3LV-2I-10M0000
Internal Part NumberEIS-CB3LV-2I-10M0000
TypeXO (Standard)
Frequency10MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)12mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CB3LV-2I-10M0000
Related LinksCB3LV-2I, CB3LV-2I-10M0000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
CB3LV-2I-10M0000 Details Description
Related parts for CB3LV-2I-10M0000
SWITCH PUSH DPST-NC 10A 110V datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 7POS VERT 7.62MM datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 48-QFN datasheet.pdf
CAP CER 68PF 1KV NP0 1210 datasheet.pdf
CAP CER 56PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
RES SMD 76.8 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SENSOR 500PSI 3/8-24 UNF 1-5V datasheet.pdf
DSUB 5W5 F G50 datasheet.pdf
IC REG QD BCK/LINEAR SYNC 16TQFN datasheet.pdf
RES SMD 887K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf