CTS Electronic Components CB3LV-2I-13M8240
CB3LV-2I-13M8240 picture photo
Mfg. Part Number
CB3LV-2I-13M8240
Brief Description
OSC XO 13.824MHZ HCMOS TTL SMD
Datasheet Download
CB3LV-2I-13M8240.pdf
Availability of CB3LV-2I-13M8240
QUANTITY
CB3LV-2I-13M8240 Order Process
Ship out your order
Specifications of CB3LV-2I-13M8240
Internal Part NumberEIS-CB3LV-2I-13M8240
TypeXO (Standard)
Frequency13.824MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)12mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CB3LV-2I-13M8240
Related LinksCB3LV-2I, CB3LV-2I-13M8240 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
CB3LV-2I-13M8240 Details Description
Related parts for CB3LV-2I-13M8240
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-36VIN 09VOUT datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 125MW SSMINI3 datasheet.pdf
CONV DC/DC 40W 40-160VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 16V 10% 1410 datasheet.pdf
RES 15 OHM 3W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 70UF 5% 15V AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM L-TAB datasheet.pdf
CONN MICRO-D PLUG datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 15V 24W datasheet.pdf