CTS Electronic Components CB3LV-2I-1M5440
CB3LV-2I-1M5440 picture photo
Mfg. Part Number
CB3LV-2I-1M5440
Brief Description
OSC XO 1.544MHZ HCMOS TTL SMD
Datasheet Download
CB3LV-2I-1M5440.pdf
Availability of CB3LV-2I-1M5440
QUANTITY
CB3LV-2I-1M5440 Order Process
Ship out your order
Specifications of CB3LV-2I-1M5440
Internal Part NumberEIS-CB3LV-2I-1M5440
TypeXO (Standard)
Frequency1.544MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)12mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CB3LV-2I-1M5440
Related LinksCB3LV-2, CB3LV-2I-1M5440 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
CB3LV-2I-1M5440 Details Description
Related parts for CB3LV-2I-1M5440
SWITCH PUSH SPST-NC 10A 110V datasheet.pdf