CTS Electronic Components CB3LV-2I-24M0000
CB3LV-2I-24M0000 picture photo
Mfg. Part Number
CB3LV-2I-24M0000
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 24.000MHZ HCMOS TTL SMD
Datasheet Download
CB3LV-2I-24M0000.pdf
Availability of CB3LV-2I-24M0000
QUANTITY
CB3LV-2I-24M0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of CB3LV-2I-24M0000
Internal Part NumberEIS-CB3LV-2I-24M0000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesCB3LV
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency24MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CB3LV-2I-24M0000
Related LinksCB3LV-2I, CB3LV-2I-24M0000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
CB3LV-2I-24M0000 Details Description
Related parts for CB3LV-2I-24M0000
RELAY GEN PURPOSE DPDT 5A 48V datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins; Receptacle, Female Sockets 15, 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RES 511K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC SRAM 256KBIT 12NS 28SOJ datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 40.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.047" NYLON 19.3MM datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 250V RADIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SP3T 0.4VA 20V datasheet.pdf
TRANS NPN 50V 15A datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST-NO 10A 120V datasheet.pdf