CTS Electronic Components CB3LV-2I-2M4576
CB3LV-2I-2M4576 picture photo
Mfg. Part Number
CB3LV-2I-2M4576
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 2.4576MHZ HCMOS TTL SMD
Datasheet Download
CB3LV-2I-2M4576.pdf
Availability of CB3LV-2I-2M4576
QUANTITY
CB3LV-2I-2M4576 Order Process
Ship out your order
Specifications of CB3LV-2I-2M4576
Internal Part NumberEIS-CB3LV-2I-2M4576
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesCB3LV
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency2.4576MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)12mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CB3LV-2I-2M4576
Related LinksCB3LV-2, CB3LV-2I-2M4576 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
CB3LV-2I-2M4576 Details Description
Related parts for CB3LV-2I-2M4576
IC MCU 8BIT 2KB FLASH 8DIP datasheet.pdf
SENSOR THERMAL MOXIE NTC 65C datasheet.pdf
TRANS NPN DARL 60V 4A TO126 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 300K OHM 0804 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CHOKE COMMON MODE 7500.0UH SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
RES 44.2K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 221 OHM 2/3W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
TOOL REMOVAL 20 GA datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM L-TAB datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf