CTS Electronic Components CB3LV-2I-2M4576
CB3LV-2I-2M4576 picture photo
Mfg. Part Number
CB3LV-2I-2M4576
Brief Description
OSC XO 2.4576MHZ HCMOS TTL SMD
Datasheet Download
CB3LV-2I-2M4576.pdf
Availability of CB3LV-2I-2M4576
QUANTITY
CB3LV-2I-2M4576 Order Process
Ship out your order
Specifications of CB3LV-2I-2M4576
Internal Part NumberEIS-CB3LV-2I-2M4576
TypeXO (Standard)
Frequency2.4576MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)12mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CB3LV-2I-2M4576
Related LinksCB3LV-2, CB3LV-2I-2M4576 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
CB3LV-2I-2M4576 Details Description
Related parts for CB3LV-2I-2M4576
FUSE GLASS 6.3A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
BOARD TERM MINI TURRET 25 POS datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 20-24 AWG 0.110" (2.79mm) Crimp datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISOR SOT23-5 datasheet.pdf
IC REG DL BCK/LINEAR 10LFCSP datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM L-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CAP POLYMER 220UF 20% 6.3V T/H datasheet.pdf
PWRBLADE V/T HDR datasheet.pdf
D-SUB PRESS-IN 90 datasheet.pdf
SP CAP, HX SERIES, 2VDC, 470UF datasheet.pdf