CTS Electronic Components CB3LV-2I-3M6864
CB3LV-2I-3M6864 picture photo
Mfg. Part Number
CB3LV-2I-3M6864
Brief Description
OSC XO 3.6864MHZ HCMOS TTL SMD
Datasheet Download
CB3LV-2I-3M6864.pdf
Availability of CB3LV-2I-3M6864
QUANTITY
CB3LV-2I-3M6864 Order Process
Ship out your order
Specifications of CB3LV-2I-3M6864
Internal Part NumberEIS-CB3LV-2I-3M6864
TypeXO (Standard)
Frequency3.6864MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)12mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CB3LV-2I-3M6864
Related LinksCB3LV-2, CB3LV-2I-3M6864 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
CB3LV-2I-3M6864 Details Description
Related parts for CB3LV-2I-3M6864
IC ADC 12BIT W/REF 28-DIP datasheet.pdf
CAP CER 470PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES 6.98K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN FIBER FSMA PLUG SMPLX datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 2POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
THERMISTOR PTC 1.5K OHM 5% 1206 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 750 OHM 5% 10W datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE SKT datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 24 28 datasheet.pdf
CAP FILM 10 UF 10% 305 VAC RAD datasheet.pdf
Chip Monolithic Ceramic Capacitor 0805 X7R 1レF 16V datasheet.pdf