CTS Electronic Components CB3LV-2I-44M2368
CB3LV-2I-44M2368 picture photo
Mfg. Part Number
CB3LV-2I-44M2368
Brief Description
OSC XO 44.2368MHZ HCMOS TTL SMD
Datasheet Download
CB3LV-2I-44M2368.pdf
Availability of CB3LV-2I-44M2368
QUANTITY
CB3LV-2I-44M2368 Order Process
Ship out your order
Specifications of CB3LV-2I-44M2368
Internal Part NumberEIS-CB3LV-2I-44M2368
TypeXO (Standard)
Frequency44.2368MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CB3LV-2I-44M2368
Related LinksCB3LV-2I, CB3LV-2I-44M2368 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
CB3LV-2I-44M2368 Details Description
Related parts for CB3LV-2I-44M2368
DIODE ZENER 6.8V 3W SMB datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 250MW SOT323-3 datasheet.pdf
TIE BAR 100POS SERIES 50 datasheet.pdf
TVS DIODE 9.4VWM 15.6VC AXIAL datasheet.pdf
IC AMP LNA GAAS MMIC 16QFN datasheet.pdf
INPUT MODULE 16 DIGITAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 55POS SKT datasheet.pdf
IC EEPROM 2KBIT 10MHZ 8SOIC datasheet.pdf