CTS Electronic Components CB3LV-2I-48M0000
CB3LV-2I-48M0000 picture photo
Mfg. Part Number
CB3LV-2I-48M0000
Brief Description
OSC XO 48.000MHZ HCMOS TTL SMD
Datasheet Download
CB3LV-2I-48M0000.pdf
Availability of CB3LV-2I-48M0000
QUANTITY
CB3LV-2I-48M0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of CB3LV-2I-48M0000
Internal Part NumberEIS-CB3LV-2I-48M0000
TypeXO (Standard)
Frequency48MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CB3LV-2I-48M0000
Related LinksCB3LV-2I, CB3LV-2I-48M0000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
CB3LV-2I-48M0000 Details Description
Related parts for CB3LV-2I-48M0000
MOSFET N-CH 500V 48A TO-247 datasheet.pdf
LEAD TEST XR-BANAPLG 18" SET/5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP ALUM 47000UF 20% 16V SNAP datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 4.75K OHM 16SOIC datasheet.pdf
RES 8.25K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZ10B M20 datasheet.pdf
CONN HEADER .050" 28POS datasheet.pdf
RES 1.15M OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X38MM 12VDC datasheet.pdf