CTS Electronic Components CB3LV-2I-66M0000
CB3LV-2I-66M0000 picture photo
Mfg. Part Number
CB3LV-2I-66M0000
Brief Description
OSC XO 66.000MHZ HCMOS TTL SMD
Datasheet Download
CB3LV-2I-66M0000.pdf
Availability of CB3LV-2I-66M0000
QUANTITY
CB3LV-2I-66M0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of CB3LV-2I-66M0000
Internal Part NumberEIS-CB3LV-2I-66M0000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesCB3LV
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency66MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CB3LV-2I-66M0000
Related LinksCB3LV-2I, CB3LV-2I-66M0000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
CB3LV-2I-66M0000 Details Description
Related parts for CB3LV-2I-66M0000
IC MPU/RESET CIRC 2.31V SC70-4 datasheet.pdf
CONN RCA JACK METAL R/A RED SMD datasheet.pdf
KNOB CLR GLOSS.625"DIA 6MM SHAFT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SENS OPTO SLOT 3.18MM TRANS THRU datasheet.pdf
HANDLE INSUL T-HAND 1/2" 7.87" datasheet.pdf
CONN HEADER 13POS .100" STACKER datasheet.pdf
SEALED SW CORROSION RESISTANT datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 20AWG BLUE 100' datasheet.pdf
CONN HEADER 36PS DL R/A .100 TIN datasheet.pdf
IC REG BOOST ADJ 4.5A 8SOIC datasheet.pdf
MOD EVAL 2X C6474 1GHZ datasheet.pdf