CTS Electronic Components CB3LV-3C-15M0000
CB3LV-3C-15M0000 picture photo
Mfg. Part Number
CB3LV-3C-15M0000
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 15.000MHZ HCMOS TTL SMD
Datasheet Download
CB3LV-3C-15M0000.pdf
Availability of CB3LV-3C-15M0000
QUANTITY
CB3LV-3C-15M0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of CB3LV-3C-15M0000
Internal Part NumberEIS-CB3LV-3C-15M0000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesCB3LV
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency15MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)12mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CB3LV-3C-15M0000
Related LinksCB3LV-3C, CB3LV-3C-15M0000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
CB3LV-3C-15M0000 Details Description
Related parts for CB3LV-3C-15M0000
CAP CER 120PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 20MHZ 8CDIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 125W datasheet.pdf
SWITCH OPTICAL MU 2X2 1310NM datasheet.pdf
RES 1.07K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
POS TRANS-XDCR SLF 6 IN datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CAP CER 22PF 100V CH 0603 datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 20AWG VIOLET 100' datasheet.pdf
CAP FILM 68NF 5% 400VDC datasheet.pdf