CTS Electronic Components CB3LV-3C-15M3600
CB3LV-3C-15M3600 picture photo
Mfg. Part Number
CB3LV-3C-15M3600
Brief Description
OSC XO 15.36MHZ HCMOS TTL SMD
Datasheet Download
CB3LV-3C-15M3600.pdf
Availability of CB3LV-3C-15M3600
QUANTITY
CB3LV-3C-15M3600 Order Process
Ship out your order
Specifications of CB3LV-3C-15M3600
Internal Part NumberEIS-CB3LV-3C-15M3600
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCB3(LV) RoHS Cert
Standard Package1
SeriesCB3LV
PackagingCut Tape (CT)
TypeXO (Standard)
Frequency15.36MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)12mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.067" (1.70mm)