CTS Electronic Components CB3LV-3C-15M7500
CB3LV-3C-15M7500 picture photo
Mfg. Part Number
CB3LV-3C-15M7500
Brief Description
OSC XO 15.75MHZ HCMOS TTL SMD
Datasheet Download
CB3LV-3C-15M7500.pdf
Availability of CB3LV-3C-15M7500
QUANTITY
CB3LV-3C-15M7500 Order Process
Ship out your order
Specifications of CB3LV-3C-15M7500
Internal Part NumberEIS-CB3LV-3C-15M7500
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesCB3LV
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency15.75MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)12mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CB3LV-3C-15M7500
Related LinksCB3LV-3C, CB3LV-3C-15M7500 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
CB3LV-3C-15M7500 Details Description
Related parts for CB3LV-3C-15M7500
SENS OPTO SLOT 3.4MM TRANS SOLDR datasheet.pdf