CTS Electronic Components CB3LV-3C-18M4320
CB3LV-3C-18M4320 picture photo
Mfg. Part Number
CB3LV-3C-18M4320
Brief Description
OSC XO 18.432MHZ HCMOS TTL SMD
Datasheet Download
CB3LV-3C-18M4320.pdf
Availability of CB3LV-3C-18M4320
QUANTITY
CB3LV-3C-18M4320 Order Process
Ship out your order
Specifications of CB3LV-3C-18M4320
Internal Part NumberEIS-CB3LV-3C-18M4320
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCB3(LV) RoHS Cert
Standard Package1
SeriesCB3LV
PackagingCut Tape (CT)
TypeXO (Standard)
Frequency18.432MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)12mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.067" (1.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CB3LV-3C-18M4320
Related LinksCB3LV-3C, CB3LV-3C-18M4320 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
CB3LV-3C-18M4320 Details Description
Related parts for CB3LV-3C-18M4320
RELAY OPTOMOS 120MA DP-NC 8FLTPK datasheet.pdf
IC BUFFER 1.8V 56BIT 176-TFBGA datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 11 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 4V 20% 2910 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 200W datasheet.pdf
RES 2.2K OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 1.37K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR CURRENT HALL 25MT AC/DC datasheet.pdf
DIODE ZENER 16V 200MW SOD323 datasheet.pdf