CTS Electronic Components CB3LV-3C-19M4670
CB3LV-3C-19M4670 picture photo
Mfg. Part Number
CB3LV-3C-19M4670
Brief Description
OSC XO 19.467MHZ HCMOS TTL SMD
Datasheet Download
CB3LV-3C-19M4670.pdf
Availability of CB3LV-3C-19M4670
QUANTITY
CB3LV-3C-19M4670 Order Process
Ship out your order
Specifications of CB3LV-3C-19M4670
Internal Part NumberEIS-CB3LV-3C-19M4670
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesCB3LV
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency19.467MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)12mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CB3LV-3C-19M4670
Related LinksCB3LV-3C, CB3LV-3C-19M4670 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
CB3LV-3C-19M4670 Details Description
Related parts for CB3LV-3C-19M4670
RES 1K OHM 5W 5% RADIAL datasheet.pdf
CONN CAP 2POS MINI-UMNL PNL MNT datasheet.pdf
IC SRAM 256KBIT 20NS 28TSOP datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 24VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
IC OPAMP CURR SENSE 2MHZ 8MSOP datasheet.pdf
RES 169 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 8.7V 5W T18 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 425MHZ 6-CLCC datasheet.pdf