CTS Electronic Components CB3LV-3C-22M5792
CB3LV-3C-22M5792 picture photo
Mfg. Part Number
CB3LV-3C-22M5792
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 22.5792MHZ HCMOS TTL SMD
Datasheet Download
CB3LV-3C-22M5792.pdf
Availability of CB3LV-3C-22M5792
QUANTITY
CB3LV-3C-22M5792 Order Process
Ship out your order
Specifications of CB3LV-3C-22M5792
Internal Part NumberEIS-CB3LV-3C-22M5792
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesCB3LV
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency22.5792MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CB3LV-3C-22M5792
Related LinksCB3LV-3C, CB3LV-3C-22M5792 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
CB3LV-3C-22M5792 Details Description
Related parts for CB3LV-3C-22M5792
REGULTR 8V 1.5A 3 PIN CU HS SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE RATIOMETRIC datasheet.pdf
CONN RCPT 37 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 309 OHM 1% 5W datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 8KB FLASH 52LQFP datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
Connector Receptacle 10 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 20% 15V 2214 datasheet.pdf