CTS Electronic Components CB3LV-3C-24M5454
CB3LV-3C-24M5454 picture photo
Mfg. Part Number
CB3LV-3C-24M5454
Brief Description
OSC XO 24.5454MHZ HCMOS TTL SMD
Datasheet Download
CB3LV-3C-24M5454.pdf
Availability of CB3LV-3C-24M5454
QUANTITY
CB3LV-3C-24M5454 Order Process
Ship out your order
Specifications of CB3LV-3C-24M5454
Internal Part NumberEIS-CB3LV-3C-24M5454
TypeXO (Standard)
Frequency24.5454MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CB3LV-3C-24M5454
Related LinksCB3LV-3C, CB3LV-3C-24M5454 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
CB3LV-3C-24M5454 Details Description
Related parts for CB3LV-3C-24M5454
CONN HEADER 100POS R/A 4R SHORT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 50V X7R 0402 datasheet.pdf
IC FPGA 904 I/O 1932FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 14POS PIN datasheet.pdf
ANT MOB COIL VHF 5/8 132-174MHZ datasheet.pdf
FIXED IND 3.9MH 200MA 8.63 OHM datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
LED RED DIFF 2MM ROUND T/H datasheet.pdf