CTS Electronic Components CB3LV-3C-28M2240
CB3LV-3C-28M2240 picture photo
Mfg. Part Number
CB3LV-3C-28M2240
Brief Description
OSC XO 28.224MHZ HCMOS TTL SMD
Datasheet Download
CB3LV-3C-28M2240.pdf
Availability of CB3LV-3C-28M2240
QUANTITY
CB3LV-3C-28M2240 Order Process
Ship out your order
Specifications of CB3LV-3C-28M2240
Internal Part NumberEIS-CB3LV-3C-28M2240
TypeXO (Standard)
Frequency28.224MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CB3LV-3C-28M2240
Related LinksCB3LV-3C, CB3LV-3C-28M2240 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
CB3LV-3C-28M2240 Details Description
Related parts for CB3LV-3C-28M2240
MAT TABLE ESD 24"X60" LT BLUE datasheet.pdf
RES SMD 169K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20TSSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 100TQFP datasheet.pdf
RES 9.76K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC OSCILLATOR QUAD MEMS 10PIN datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
CTV 6C 6#22D PIN RECP datasheet.pdf
6800UF 40V 35X40MM 105C 5000H datasheet.pdf