CTS Electronic Components CB3LV-3C-28M8000
CB3LV-3C-28M8000 picture photo
Mfg. Part Number
CB3LV-3C-28M8000
Brief Description
OSC XO 28.8MHZ HCMOS TTL SMD
Datasheet Download
CB3LV-3C-28M8000.pdf
Availability of CB3LV-3C-28M8000
QUANTITY
CB3LV-3C-28M8000 Order Process
Ship out your order
Specifications of CB3LV-3C-28M8000
Internal Part NumberEIS-CB3LV-3C-28M8000
TypeXO (Standard)
Frequency28.8MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CB3LV-3C-28M8000
Related LinksCB3LV-3C, CB3LV-3C-28M8000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
CB3LV-3C-28M8000 Details Description
Related parts for CB3LV-3C-28M8000
RELAY GENERAL PURPOSE DPDT 1A 6V datasheet.pdf
RES SMD 25.5KOHM 0.02% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SENSOR 75PSI M20-1.5 6G .5-4.5V datasheet.pdf
LED WHITE CLEAR 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONN HEADER 7POS R/A .100 GOLD datasheet.pdf
CAP ALUM 68000UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
INPUT MODULE 8 DIGITAL TERM BLCK datasheet.pdf
DUST COVER 15POS D-SUB FEMALE datasheet.pdf
Connector Socket 34 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS PNL MNT SLDR datasheet.pdf
500 TB SOCKET CLOSE RA datasheet.pdf
CONN SODIMM DDR2 200POS R/A SMD datasheet.pdf