CTS Electronic Components CB3LV-3C-33M8688
CB3LV-3C-33M8688 picture photo
Mfg. Part Number
CB3LV-3C-33M8688
Brief Description
OSC XO 33.8688MHZ HCMOS TTL SMD
Datasheet Download
CB3LV-3C-33M8688.pdf
Availability of CB3LV-3C-33M8688
QUANTITY
CB3LV-3C-33M8688 Order Process
Ship out your order
Specifications of CB3LV-3C-33M8688
Internal Part NumberEIS-CB3LV-3C-33M8688
TypeXO (Standard)
Frequency33.8688MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CB3LV-3C-33M8688
Related LinksCB3LV-3C, CB3LV-3C-33M8688 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
CB3LV-3C-33M8688 Details Description
Related parts for CB3LV-3C-33M8688
CAP CER 220PF 2KV Y5P RADIAL datasheet.pdf
IC GATE OR 4CH 2-INP 14-DIP datasheet.pdf
RES SMD 22K OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 10.2NH 600MA 140 MOHM datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 20POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
RES 3.32 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 6.8 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .125" datasheet.pdf