CTS Electronic Components CB3LV-3C-3M6864
CB3LV-3C-3M6864 picture photo
Mfg. Part Number
CB3LV-3C-3M6864
Brief Description
OSC XO 3.6864MHZ HCMOS TTL SMD
Datasheet Download
CB3LV-3C-3M6864.pdf
Availability of CB3LV-3C-3M6864
QUANTITY
CB3LV-3C-3M6864 Order Process
Ship out your order
Specifications of CB3LV-3C-3M6864
Internal Part NumberEIS-CB3LV-3C-3M6864
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCB3(LV) RoHS Cert
Standard Package1
SeriesCB3LV
PackagingCut Tape (CT)
TypeXO (Standard)
Frequency3.6864MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)12mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.067" (1.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CB3LV-3C-3M6864
Related LinksCB3LV-3, CB3LV-3C-3M6864 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
CB3LV-3C-3M6864 Details Description
Related parts for CB3LV-3C-3M6864
IGBT 600V 14A 49W D2PAK datasheet.pdf
RELAY SSR 75A 480VAC AC OUT PNL datasheet.pdf
TRIMMER 100 OHM 0.75W PC PIN datasheet.pdf
IC LINE DRVR/RCVR RS-232 20-SOIC datasheet.pdf
OSC XO 3.6864MHZ HCMOS TTL PIN datasheet.pdf
REFERENCE BOARD FOR CS4525 PWM datasheet.pdf
TVS DIODE 5.8VWM 10.5VC SMB datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
100 KK TERM O/LRAMP WO/POR 13POS datasheet.pdf
CONN RCPT 40POS 0.4MM SMD GOLD datasheet.pdf
IC MCU ARM 256K FLASH 100LQFP datasheet.pdf
CAP FILM 470PF 5% 1000VDC RAD datasheet.pdf