CTS Electronic Components CB3LV-3C-42M3724
CB3LV-3C-42M3724 picture photo
Mfg. Part Number
CB3LV-3C-42M3724
Brief Description
OSC XO 42.3724MHZ HCMOS TTL SMD
Datasheet Download
CB3LV-3C-42M3724.pdf
Availability of CB3LV-3C-42M3724
QUANTITY
CB3LV-3C-42M3724 Order Process
Ship out your order
Specifications of CB3LV-3C-42M3724
Internal Part NumberEIS-CB3LV-3C-42M3724
TypeXO (Standard)
Frequency42.3724MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CB3LV-3C-42M3724
Related LinksCB3LV-3C, CB3LV-3C-42M3724 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
CB3LV-3C-42M3724 Details Description
Related parts for CB3LV-3C-42M3724
IC SW BUS-EXCH 10BIT FET 24TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 2K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 250W datasheet.pdf
RES 287 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SL-SMT5.08/23/180LF 3.2 BK datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 1.05A 140 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 12-14S datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.7V 500MW DO35 datasheet.pdf