CTS Electronic Components CB3LV-3C-49M1520
CB3LV-3C-49M1520 picture photo
Mfg. Part Number
CB3LV-3C-49M1520
Brief Description
OSC XO 49.152MHZ HCMOS TTL SMD
Datasheet Download
CB3LV-3C-49M1520.pdf
Availability of CB3LV-3C-49M1520
QUANTITY
CB3LV-3C-49M1520 Order Process
Ship out your order
Specifications of CB3LV-3C-49M1520
Internal Part NumberEIS-CB3LV-3C-49M1520
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCB3(LV) RoHS Cert
Standard Package1
SeriesCB3LV
PackagingCut Tape (CT)
TypeXO (Standard)
Frequency49.152MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.067" (1.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CB3LV-3C-49M1520
Related LinksCB3LV-3C, CB3LV-3C-49M1520 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
CB3LV-3C-49M1520 Details Description
Related parts for CB3LV-3C-49M1520
CABLE FLAT FLEX 45 COND .050" datasheet.pdf
IC DUAL UART 64BYTE 48LQFP datasheet.pdf
RES SMD 12.4 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC DRVR HISIDE 2CH POWERSO10 datasheet.pdf
IC SRAM 18MBIT 7.5NS 100TQFP datasheet.pdf
CONN PLUG 1POS INLINE W/PIN datasheet.pdf
FOOT CYLINDRICAL 1.89" DIA BLACK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 32POS 1MM datasheet.pdf
CONN HDR 60POS SLVR TH/RA datasheet.pdf
TV 6C 6#12 PIN PLUG datasheet.pdf
25UF 25V 8.179X18.364 105C AXI datasheet.pdf