CTS Electronic Components CB3LV-3C-50M3500
CB3LV-3C-50M3500 picture photo
Mfg. Part Number
CB3LV-3C-50M3500
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 50.35MHZ HCMOS TTL SMD
Datasheet Download
CB3LV-3C-50M3500.pdf
Availability of CB3LV-3C-50M3500
QUANTITY
CB3LV-3C-50M3500 Order Process
Ship out your order
Specifications of CB3LV-3C-50M3500
Internal Part NumberEIS-CB3LV-3C-50M3500
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesCB3LV
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency50.35MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CB3LV-3C-50M3500
Related LinksCB3LV-3C, CB3LV-3C-50M3500 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
CB3LV-3C-50M3500 Details Description
Related parts for CB3LV-3C-50M3500
CONN EDGECARD 190PS .050 DIP SLD datasheet.pdf
IC CLK SYNTHESIZER FP DUAL 8SOIC datasheet.pdf
DIODE ZENER 51V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf
RES 1.3K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 155VIN 5.8VOUT 50W datasheet.pdf
CABLE 3COND 18AWG WHT SHLD 1000' datasheet.pdf
CAP CER 22PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
PAC-S300-SD25 CBL ASSY datasheet.pdf
HD INDL NON-AMP APPLI datasheet.pdf
CONN PLUG 39POS datasheet.pdf