CTS Electronic Components CB3LV-3C-50M3500
CB3LV-3C-50M3500 picture photo
Mfg. Part Number
CB3LV-3C-50M3500
Brief Description
OSC XO 50.35MHZ HCMOS TTL SMD
Datasheet Download
CB3LV-3C-50M3500.pdf
Availability of CB3LV-3C-50M3500
QUANTITY
CB3LV-3C-50M3500 Order Process
Ship out your order
Specifications of CB3LV-3C-50M3500
Internal Part NumberEIS-CB3LV-3C-50M3500
TypeXO (Standard)
Frequency50.35MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CB3LV-3C-50M3500
Related LinksCB3LV-3C, CB3LV-3C-50M3500 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
CB3LV-3C-50M3500 Details Description
Related parts for CB3LV-3C-50M3500
IC REG DL BCK/LINEAR SYNC 10MSOP datasheet.pdf
CONN SPRING 26POS SNGL .335 SMD datasheet.pdf
TVS DIODE 64.1VWM 103VC DO204AL datasheet.pdf
CONN PLUG 21POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
TX HS COMPACT HAND HELD datasheet.pdf
RES 1.37K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator Analog, PWM Dimming 2A (Switch) Backlight, Lighting 12-WDFN (3x3) datasheet.pdf
HPP V4 HYBRID C-PFT SET 4+3P RJ datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X5.84MM T412 datasheet.pdf
IC EEPROM 16KBIT datasheet.pdf
CONN M12 5POS datasheet.pdf
FUSE F/A CLASS CC 20A 600V datasheet.pdf