CTS Electronic Components CB3LV-3C-54M0000
CB3LV-3C-54M0000 picture photo
Mfg. Part Number
CB3LV-3C-54M0000
Brief Description
OSC XO 54.000MHZ HCMOS TTL SMD
Datasheet Download
CB3LV-3C-54M0000.pdf
Availability of CB3LV-3C-54M0000
QUANTITY
CB3LV-3C-54M0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of CB3LV-3C-54M0000
Internal Part NumberEIS-CB3LV-3C-54M0000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesCB3LV
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency54MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CB3LV-3C-54M0000
Related LinksCB3LV-3C, CB3LV-3C-54M0000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
CB3LV-3C-54M0000 Details Description
Related parts for CB3LV-3C-54M0000
CONN HOUSING 14POS .100 W/RAMP datasheet.pdf
RES SMD 59 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100 EYELET datasheet.pdf
ADAPTER BLUETOOTH USB 2.0 AFH datasheet.pdf
CAP FILM 0.12UF 5% 16VDC 1913 datasheet.pdf
IC MCU ARM 256KB FLASH 144LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
RES 75K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
COUNTER LCD 6 CHAR 24V PANEL MT datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 5V 10UA datasheet.pdf